Menu
Strona główna
Forum
Kontakt i Reklama
Artykuły
Recenzja
Opowiadania
Download
Download | Pobierz
Rejestracja
Fanowskie dodatki
Informacje o grze
Podstawy
Detale techniczne
Opis klas postaci
Atrybuty & PvP
Postacie dodatkowe
Poradniki
Expienie Postaci
FAQ
Generatory Imion
Pet (zwierzak)
Skróty klawiszowe
Mapy
Mapy HD
Lokacje mobów (us)
Grafika
Screeny
Tapety
Userbary
Rendery
Artworks & Concepts
Filmiki
Trailery
Gameplay
Polskie
Zagraniczne
Polecamy
<<<<

Cena Sławy

Strona 10

Autor: Xarana

Poprzednie 1 : 2 : 3 : 4 : 5 : 6 : 7 : 8 : 9 : 10 Następne

- Już, już podaję - uwijał się gospodarz - jeszcze dwa talerze. To ile antałków piwa podać? - i nie czekając na odpowiedź przyniósł dwa.
Potrawy szybko zniknęły ze stołu. Wszyscy czekali na opowieść. Właściwie to w całej sali gwar ucichł. Do tawerny weszła Maari i cichutko usiadła przy kontuarze. Wreszcie starzec zaczął.
- Jak mówiłem Teos był potężnym bastionem dzięki paladynom, elicie wojowników, tytanów, magów, zaklinaczy i uzdrowicieli stojących na czele straży.
Teos... pamiętam dziś tą potężną cytadelę, stała ona u zbocza góry, wysokie mury kute w litej skale tworzyły ogromny krąg, a w tym kręgu mieściło się całe miasto, tawerny, kuźnie, tartaki, młyny rozpięte na ogromnej przestrzeni. Wszystko to przeplatało się z wysokimi wieżami obronnymi. W samym centrum cytadeli stał ogromny klasztor zakonu paladynów, istne odzwierciedlenie potęgi ludzkości... piękne wysokie sufity podparte przez ogromne kolumny, najmniejsza jak stu mężów. Na ścianach wisiały tarcze i oręż, witraże w oknach, które wpuszczały światło. Głowna hala dzieliła się na dwie części, pierwsza zewnętrzna obronna, oraz druga wewnętrzna, rytualna usytuowana na niższym piętrze w centrum klasztoru... były one doskonale skonstruowane. Część obronna stanowiła pierścień otaczający część rytualną. W części obronnej były rozmieszczone posterunki, każdy był usytuowany przy zejściu do środka katedry.
W centrum katedry odbywały się rytuały przyjęcia tytułu paladyna oraz konsekracji, wszystko to odbywało się przy pięknym zdobionym kosztownymi kamieniami ołtarzu. To cudo zwykły śmiertelnik mógł zobaczyć raz w roku, w dniu kiedy przyjmowano najwybitniejszych wojowników na palatyńską służbę. A najlepszych i najodważniejszych paladynów honorowano konsekracją miecza i zbroi. Jednak, pewnego dnia zniknęli, mówi się że zgubiła ich chęć zdobywania sławy i tytułów, nie pamiętam dokładnie co się stało tamtego dnia, było to ponad 70 lat temu. Ale wiem jedno, Teos najpotężniejszy bastion dobra został zniszczony w przeciągu jednej nocy. Wszyscy strażnicy po prostu zniknęli a siły zła urządziły istną masakrę, mówi się, że to wszystko za sprawą pana zła i ciemności boga Eres. Cudem uszedłem z życiem, w zasadzie żyje tylko i wyłącznie dzięki lady Lumi Catslove, która była jednym ze strażników, o dziwo nie zniknęła jak cała reszta. Znałem ją i wiem, że nigdy nie starała się być rozsławiana, być może to ją ocaliło. O poranku kiedy coraz bardziej oddalaliśmy się od upadłego królestwa, moja pani powiedziała mi, że wszystkiemu winne były Doskonałe Kamienie, do dziś nie wiem o co chodziło, nigdy nie zdołałem się tego dowiedzieć, gdyż tego dnia moja pani zginęła ratując mi życie po raz drugi. Posiadała niezwykły dar uzdrawiania. Sama nie zdążyła się uleczyć. Przed śmiercią wyjawiła mi sekret, jak zniszczyć pana zła, boga Chaosu. Powiedziała mi, że dowiedziała się tego od osoby, której nie ufała do końca, ale nie mniej jednak trzeba spróbować. Do dziś nie udało mi się spełnić jej prośby, ale mam nadzieję wielcy panowie, że dzięki waszemu podarunkowi, uda się.
Teraz muszę odejść, niewiele czasu mi zostało, udam się do podziemi, aby dokonać zemsty i wypełnić obietnice sprzed 70lat. - to rzekłszy wstał wolno, wziął swoją laskę, laną ze szczerego srebra. Stał jeszcze chwilę, patrząc gdzieś w dal, mówił jakby do siebie:

"Tak tu duszno tak tu parno,
wody tu szukać na marno,
wokół glazy krąg swój mają,
ich energie w pragnieniu nieustannym mnie trzymają."


Ruszył wolno w kierunku wyjścia. Nikt go nie śmiał zatrzymywać... Nastała długa cisza.

KONIEC

Ważne linki:
Polski ranking
System Zgłoszeń
Wyszukiwarka
Czy wiesz, że.. ?
Na forum przeprowadzane są ankiety w jakich możesz zabrać głos?
Czytaj dalej >>
Reklama
Toplisty Gier
TOP50 Gry
>>>>
Kontakt z nami